Program Łódzkiego Festiwalu fantastyki Kapitularz – Polconem

1 – 3 IX 2023

Program według dni

Program według bloków

Tabela programowa do pobrania – piątek i niedziela

Tabela programowa do pobrania – sobota

Informator do pobrania

Mapa festiwalu

POZIOM -1

POZIOM 0

POZIOM 1

Blok RPG

Zapraszamy na moc atrakcji, którą w tym roku oferuje blok RPG na Kapitularzu!

więcej informacji

Blok Horroru

 Ten blok sprawi, że po waszych plecach przebiegnie dreszcz. Panele, spotkania, dyskusje na temat grozy w literaturze, duchów, opętań, morderców i lęków tkwiących głęboko w każdym z nas.popkulturowy

Blok Popkulturowy

Twoje serce, nie może zdecydować się między Marvelem a DC? Codziennie rano nie możesz doczekać się aż powrócisz do świata z Wiedźmina lub Władcy Pierścieni? A może po prostu lubisz czasem poczytać komiksy, pograć na konsoli i poświęcić dzień na oglądnie popularnych seriali. 

Jeśli tak, to w naszym bloku popkulturowym  znajdziesz coś dla siebie. 

Podczas atrakcji w naszym bloku popkulturowym udasz się w daleką podróż po różnych uniwersach. Podyskutujesz na tematy związane z serialowymi nowinkami czy po prostu wymienisz się swoimi spostrzeżeniami z innymi popkulturowymi pasjonatam

Blok Dalekowschodni

Nie ważne czy uwielbiasz koreańskie dramy, czy też marzysz o zwiedzeniu północnej Japonii w tej nitce programowej wszyscy miłośnicy Dalekiego Wschodu znajdą coś dla siebie!

Blok Cosplay

Zapraszamy na blok poświęcony cosplayowi.

rozwiń szczegóły

Bardzo lubisz jakąś postać z filmu, gry, komiksu książki albo sam ją wymyśliłeś?

Chcesz stać się tą postacią, choć na jeden dzień, mieć jej fryzurę ubrania makijaż?

Nasz blok jest właśnie dla ciebie! Cosplay to kreatywny sposób spędzania wolnego czasu, w ramach którego cosplayer tworzą przebrania i wcielają się w postać fikcyjną. 

Na naszych prelekcjach i warsztatach dowiesz się, od czego zacząć tę przygodę, jak się w nią wkręcić i nie móc już do końca życia pozbyć się z domu dziwnych butów i peruk.

I oczywiście zapraszamy na konkurs cosplay!

Blok Star Wars

Zabierze Was w granice Odległej Galaktyki.

rozwiń szczegóły

Tam dowiecie się jak skonstruować swój własny miecz świetlny, oraz dlaczego komiksy ze świata Star Wars są warte uwagi. A może chcecie poznać wszelkie parodie Gwiezdnych Wojen? To i wiele więcej dowiecie się na naszych prelekcjach! Będziecie mieli okazję przetestowania swojej wiedzy w różnorakich konkursach, a na błoniach Kapitularzu możecie odwiedzić obóz Mandalorian, wraz ze strzelniczą oraz areną walk na miecze. Ponadto zapraszamy także do sali Artemis, gdzie wcielicie się w załogantów mostka krążownika gwiezdnego i stoczycie walkę w obronie ludzkości.

Blok Konkursowy

Wydaje Ci się, że znasz odpowiedzi na wszystkie pytania? Standardowe wiedzówki na tematy fantastyczne nie robią na tobie żadnego wrażenia.  Jeden z dziesięciu to dla ciebie dosłownie pikuś, a Strasburger i jego suchary to twoja codzienność? Czas byś sprawdził swoje siły w naszych konkursach! Przewidujemy wszelakiej maści wiedzówki ale nie tylko.  Uwaga, tutaj nie wystarczy twoja prenumerata krzyżówek, szykuj się na prawdziwe konkursowe igrzyska.