DZIEŃ PO NAJCZARNIEJSZEJ NOCY

Antologia świateł po wyjściu z tunelu

Podczas tegorocznego festiwalu Kapitularz będzie miała miejsce premiera antologii opowiadań Dzień po najczarniejszej nocy. Znajdziecie w niej dziewięć tekstów eksplorujących różne warianty tytułowego hasła. Opowieści o spojrzeniu na popełnione błędy, o powrocie do siebie, o radzeniu sobie z tym co najtrudniejsze.

Z czterdziestu nadesłanych do nas opowiadań, wybraliśmy dziewięć, pokazujących różne aspekty tego, czym może być dzień po najczarniejszej nocy. Znajdziecie tutaj różne historie – od współczesnych treści obyczajowych, przez wycieczki w daleką przyszłość, aż po sięgnięcie do światów magii i fantazji. Mam nadzieję, że docenicie taką wyprawę pomiędzy różnymi gatunkami. Czasami mam wrażenie, że nadmierne przywiązanie do gatunków potrafi zgubić wiele treści i dopiero przyjrzenie się jakiemuś tematowi przez różne okulary pozwala dojrzeć o wiele więcej.

Planujemy przygotować ograniczony nakład książki w klasycznej wersji papierowej. Książkę będzie można nabyć podczas Kapitularza, ale w niewielkiej liczbie sztuk. Dlatego też zachęcamy do dokonania preorderu – każdy, kto zamówi swój egzemplarz, otrzyma go podczas Kapitularza, możemy również przesłać go na wskazany adres.

Publikacja – podobnie jak cały Kapitularz – jest całkowicie non-profit. Wpływy z preorderu w całości zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów druku.

Zamówienia będziemy przyjmować do 28 lipca.

Szczegółowe informacje na temat zamówień dostępne w formularzu – https://tinyurl.com/preorder-antologia23

Dzień po najczarniejszej nocy

Opowiadania:
Joanna Krystyna Radosz – Ostatnie zadanie Franciszki
Anna Karnicka – Koniec wakacji
Adrianna Filimonowicz – To nieważne
Dariusz Jacek Bednarczyk – Nim wzejdzie styczniowe słońce
Sabina Bacior-Chadryś – Pantha Rhei
Martyna Pawłowska-Dymek – Myśli awaryjne
Istvan Vizvary – Było warto
Anastazja Pluta – Dzień, którego miało nie być
Michał Pięta – Tylko nostalgia

Redakcja i skład– Tomasz Kozłowski
Redakcja – Michał Bończyk
Korekta – Anita Rambo
Okładka – Illustration 149640509 © Torky | Dreamstime.com