Kapitularz Polconem Sponsorzy 1 – 3 IX 2023

Sponsorzy Łódzkiego Festiwalu Fantastyki Kapitularz – Polconem 1 – 3 IX 2023

Wydział Kultury Urzędu Miasta Łodzi – zadanie Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz 2023 jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.

Alis.Games – wydawnictwo stworzone przez fanów RPG.

Misją Alis.Games jest dostarczanie rozrywki na najwyższym poziomie, z myślą przede wszystkim o dojrzałych grach rpg dla dojrzałych odbiorców.

Jesteśmy polskim wydawcą 5 edycji Wampira: Maskarady, 4 edycji Kultu: Boskości utraconej, Zaginięcia Alice, oraz zapowiedzianych już tytułów na 2021 rok: Never Going Home, Defiant oraz Dune RPG.

Zajmujemy się również dystrybucją gry karcianej ze Świata Mroku Vampire the Eternal Struggle oraz jesteśmy wyłącznym dystrybutorem gier wydawnictwa Stinger Press (Ostrza w Mroku, Czarny Kod, Agon, Kiepski Sex, Mausritter).

Facebook: AlisGames | Facebook

Instagram: AlisGames.pl

Wydawnictwo Powergraph jest firmą rodzinną, działa od 2004 roku.

Powergraph wydaje tylko literaturę polską: powieści dla dzieci i młodszych nastolatków oraz literaturę piękną i fantastykę dla dorosłego czytelnika.

Seria „Felix, Net i Nika” Rafała Kosika sprzedała się w Polsce w nakładzie sięgającym 1 400 tys. egz. Książki wydawnictwa Powergraph były wielokrotnie nagradzane (m.in. Nagrodą Nike, nagrodami im. Zajdla i Żuławskiego, tytułem Książki Roku Polskiej Sekcji IBBY, nominowane m.in. do Nagrody Gdynia i Paszportów Polityki), zostały przetłumaczone m.in. na rosyjski, ukraiński, włoski, niemiecki, czeski i węgierski.

Wydawnictwo Powergraph wciąż odkrywa nowych autorów i prezentuje alternatywne przestrzenie w polskiej literaturze. W Powergraphie publikowali m.in.: Jacek Dukaj, Jakub Małecki, Szczepan Twardoch, Jakub Żulczyk i Łukasz Orbitowski. Z wydawnictwem związani są m.in.: Radek Rak, Anna Kańtoch, Wit Szostak, Rafał Kosik i Robert M. Wegner.

Witaj w Przyczółku, naszym miejscu dla graczy!

Jeśli chcesz przekonać się czym jest FLGS – Friendly local game store, wpadnij z wizytą do Przyczółka, zarówno wirtualną jak i na żywo w podwarszawskim Piastowie! Sami jesteśmy graczami i wiemy jak trudno zacząć jest przygodę z grami fabularnymi i planszówkami, więc nasze doświadczenie wykorzystamy do tego, żeby pomóc jak najlepiej wybrać grę planszową lub RPG do uzupełnienia kolekcji, a także jako prezent dla innych maniaków gier bez prądu.

Zapraszamy do zwiedzenia naszych wirtualnych półek z RPG i planszówkami, a jeśli jesteś z Warszawy (Ursus/Bemowo), Piastowa, Pruszkowa lub Ożarowa Mazowieckiego, to jesteś tylko kilkanaście minut drogi od naszego miejsca dla graczy, do którego serdecznie zapraszamy na gry planszowe, sesje RPG, pogaduchy o naszym hobby i oczywiście… zakupy ;).

OYAKATA to marka firmy Ajinomoto Poland, należącej do japońskiej korporacji Ajinomoto Group z ponad 100-letnią tradycją. OYAKATA oznacza po japońsku: „MISTRZ”. Mistrzostwo w opracowywaniu receptur dań i zup instant z makaronem to nasza specjalność. Chcemy się dzielić tym, co najpopularniejsze, ale i najbardziej intrygujące smakowo w kuchni japońskiej w myśl hasła: „Smak japonii. OYA!”

https://www.facebook.com/oyakatatomistrz

Strefa wystawców

Program festiwalu