RPG

Blok RPG

Na tegorocznym Kapitularzu pojawią się również punkty programu poświęcone grom fabularnym. Zapraszamy na inspirujące prelekcje, panele dyskusyjne i sesje RPG. A oto, co oferujemy Wam w tym roku

Atrakcje bloku RPG

Sesje pokazowe
Strefa D&D
Sesje RPG
Panele dyskusyjne

W tym roku na Kapitularzu odbędą się dwie sesje pokazowe, gdzie oprócz uczestników będzie również miejsce dla widowni oraz zwykłe sesje, zgłoszone wcześniej w programie. Jeśli w czasie konwentu ktoś będzie chciał poprowadzić dodatkową sesję, to i na nią znajdzie się miejsce.

Sesje pokazowe

Chciałbyś zacząć swoją przygodę z erpegami, ale najpierw wolałbyś popatrzeć jak ktoś gra? Nie masz czasu na całą sesję, ale chętnie zobaczyłbyś kawałek ciekawej przygody? Sesje pokazowe są właśnie dla Ciebie! Na tegorocznym Kapitularzu odbędą się aż dwie!

Sobota

11:00 Warhammer: Jagdschloss Tomasz “kaduceusz” Pudło Sala RPG/LARP II
rozwiń szczegóły

Czwórka awanturników zbliża się do zamczyska. Wiedzą, że jego dawny właściciel pozostawił w nim skarb, i znają sposób, jak niepostrzeżenie dostać się do środka. Ale okolica ma złą sławę; ludzie mówią, że za murami skryli się banici. Czy w ponurym świecie niebezpiecznych przygód taka eskapada może skończyć się dobrze?

21:00 Zew Cthulhu: Pasterz Ciem Marek Golonka Sala RPG/LARP I
rozwiń szczegóły

Sesja pokazowa serii wydawniczej Zgrozy, rozgrywana w międzywojennej Polsce na mechanice 7 edycji Zewu Cthulhu. Znany religioznawca Ludwik Raszyński znika, a jego dwaj dobrzy koledzy po fachu śmiertelnie się na siebie obrażają. Nikt nie wie, co zaszło między profesorami, ale tymczasem atmosfera w mieście gęstnieje – dochodzi do kolejnych zaginięć, a ludzie o wrażliwych umysłach mają wizje tajemniczego wędrowca bez twarzy…
Od decyzji graczy będzie zależało, czy ich Badacze będą znajomymi profesorów, śledczymi badającymi inne zaginięcia czy okultystami podążającymi za tajemniczymi wizjami. Co by ich jednak nie przyciągnęło do tej sprawy, u jej kresu czeka wielkie odkrycie i wielki dylemat moralny

Strefa D&D

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Rebel na tegorocznym Kapitularzu będziemy mieć strefę Dungeons&Dragons, w której wszyscy spragnieni przygód w świecie lochów i smoków będą mogli wcielić się w bohaterów swojej ulubionej gry fabularnej.

Piątek – Niedziela

Zagrajmy w Dungeons&Dragons! Sala RPG/LARP IVrozwiń szczegóły


Dungeons & Dragons to jedna z najbardziej znanych gier RPG (zwanych grami fabularnymi, wyobraźni czy grami narracyjnymi) na świecie. Najnowsza, piąta edycja gry, dzięki pracy wydawnictwa REBEL.pl, jest już dostępna w wersji polskiej. Zapraszamy śmiałków chcących wyruszyć z nami na przygodę, wcielając się w początkujących bohaterów świata fantasy.

Sesje RPG

Sale RPG/LARP czekają na Ciebie i Twoich graczy!

Jeśli masz pomysł na sesję, to zgłoś się do Punktu Informacyjnego i wypełnij swoje zgłoszenie opisując, co chcesz poprowadzić i wybierz salę i czas z dostępnych na sesje RPG.
Jeśli szukasz sesji, w tym samym miejscu znajdziesz informacje o sesjach, które czekają na graczy (w tym również o sesjach pokazowych!).
Jeśli zebrałeś już ekipę i nie potrzebujesz pisać ogłoszeń, to zapytaj w punkcie informacyjnym, gdzie i kiedy znajdzie się wolne miejsce w sali.

Panele dyskusyjne

Czymże byłby konwent, gdyby zabrakło na nim gorących dysput i inspirujących opowieści o grach fabularnych? W tym roku staramy się Was nie zawieść i przygotowaliśmy dwa panele dyskusyjne poświęcone wyłącznie erpegom. Dokładne informacje i opisy znajdziecie w programie

Piątek

19:00-21:00 Panel dyskusyjny “Techniki prowadzenia sesji RPG”
Piotr Ramel Koryś, Krzysztof Jaxa Rudek

rozwiń szczegóły


Sposobów prowadzenia sesji RPG jest wiele. Przez lata powstały liczne opinie i trendy, zaś każda drużyna wypracowuje własny styl grania. Wraz z twórcami i wydawcami, znanymi mistrzami gry i laureatami konkursów RPGowych porozmawiamy o sposobach grania w RPG.

Niedziela

11:00-13:00 Pogadajmy o RPG w obliczu licznych nowości wydawniczych
Piotr Ramel Koryś, Krzysztof Jaxa Rudek

rozwiń szczegóły


Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o nowych RPGach, a nie masz czasu, żeby to znaleźć. Rynek RPG zmienia się bardzo dynamicznie i w XXI wieku trudno czasami nadążyć za nowościami. W trakcie spotkania zaproszeni goście opowiedzą o wspólnym hobby z perspektywy graczy i wydawców.