Strefa Gier Bitewnych

Zastanawialiście się kiedyś jak to jest stanąć na czele wielkiej orczej hordy, bądź bandy twardych najemników? Myśleliście kiedyś o tym co czuł Napoleon przed bitwą pod Waterloo?

Jeśli tak to klub “Cztery Smoki” wraz z sympatykami w trakcie tegorocznej edycji festiwalu “Kapitularz” przedstawi kilka różnych systemów gier bitewnych.

Ponadto samym grom towarzyszyć będą warsztaty malarskie dla początkujących i dzieci. Podczas imprezy obok rozstawionych stołów z makietami i pomalowanymi modelami doświadczeni gracze będą opowiadać odwiedzającym o tzw. bitewniakach i przeprowadzać gry pokazowe.

Harmonogram atrakcji na Kapitularzu 2019

Sobota 12:00 – 18:00 Warsztaty i Turniej Pazaaka Grzegorz „Kirył” Olczyk, Mateusz „Arneun” Osuch
rozwiń szczegóły

CPazaak była to gra karciana, której największa popularność miała miejsce w czasach Starej Republiki, około roku 4000 BBY. Zwykle grało się w nią hazardowo na kredyty, choć często także w celach relaksacyjnych. Zapraszamy na naukę gry i mały turniej Pazaaka.

Piątek – Niedziela, bez godzin nocnych Pokazy gry Kings of War Cztery Smoki
rozwiń szczegóły

Pokazy gry Kings of War.

Sobota 10:00 – 20:00 Pokazy gry A song of Ice and Fire Kamil Dąbrowski
rozwiń szczegóły

A Song of Ice & Fire TMG to gra bitewna pozwalająca wcielić się w jeden z wielkich rodów, ze świata Gry o Tron i poprowadzić go do zwycięstwa na polu walki podczas wojny Pięciu Królów. Gra łączy ze sobą rozgrywkę polityczną prowadzoną w Królewskiej Przystani i walkę oddziałów na polu bitwy. Każdy dom posiada unikatową talię kart zapewniającą mu charakterystyczne dla danej frakcji możliwości i oddającą jej sposób walki i postępowania, talię której możliwości można poszerzyć w zależności od wybranego dowódcy. Jeżeli chcesz zobaczyć czy zobaczyć czy Ned Stark odniósłby sukces na polu bitwy, albo chcesz sprawdzić jak daleko zajdą Lannisterowie jeżeli Tywin i Tyrion będą współpracować to powinieneś spróbować A Song of Ice & Fire.

Piątek – Niedziela, bez godzin nocnych Pokazy gry Wojnacja Nina Wilczyńska, Barbara Maj
rozwiń szczegóły

Wojnacja to dynamiczna gra taktyczna pozwa lająca ścierać się niewielkimi oddziałami wojowników w średniowiecznym świecie fantasy. Na tle podobnych gier cechuje się przede wszystkim łatwym wejściem w system, niezłą dynamiką oraz wyjątkową decyzyjnością, przykuwającymi uwagę do stołu w każdej fazie potyczki. Istotnym elementem rozgrywki jest tu zarządzenie zmęczeniem jednostek, dzięki któremu każda z nielicznych figurek zyskuje na polu walki istotność całego regimentu.

Sobota – Niedziela, bez godzin nocnych Pokazy gry Test of Honour Michał Mackiewicz
rozwiń szczegóły

Pokazy gry Test of Honour

Piątek – Niedziela, bez godzin nocnych Pokazy gry Warhammer 40K Cztery Smoki
rozwiń szczegóły

Pokazy gry Warhammer 40K

Sobota – Niedziela, bez godzin nocnych Pokazy gry Ogniem i Mieczem Cztery Smoki
rozwiń szczegóły

Rzeczpospolita w płomieniach „XVII wiek był okresem dla Rzeczpospolitej, jak to mawiają Chińczycy, 'bardzo ciekawym’. Nieustanne wojny, zmieniające się sojusze, niepokoje wewnętrzne ciągle targały naszą ojczyzną. Był to też wiek wielkiej odwagi i niesamowitego męstwa, zrodzili się wtedy jedni z najwybitniejszych mężów stanu. Teraz i Ty możesz się poczuć jak jeden z nich, poprowadzić roty husarskie do przełamującej szarży, lub sprawować karne czworoboki niemieckiej piechoty do odparcia ataku skrzydlatych jeźdźców. Ogniem i Mieczem – historyczna gra strategiczna, to polska gra bitewna w skali 1:100, osadzona w XVII w. Wiele grywalnych nacji i bardzo żywe środowisko graczy pozwala nie tylko cieszyć się niezwykle malowniczymi bataliami, ale również rozwijać swoją wiedzę i zainteresowania. Spróbuj i Ty drogi przechodniu! Może też jak Zagłoba, męstwa swego nie znasz?”

Piątek – Niedziela, bez godzin nocnych Pokazy gry Age of Sigmar: Warcry Cztery Smoki
rozwiń szczegóły

Pokazy gry Age of Sigmar: Warcry

Piątek – Niedziela, bez godzin nocnych Pokazy gry Warhammer 40k: Kill Team Cztery Smoki
rozwiń szczegóły

Pokazy gry Warhammer 40k: Kill Team