Blok RPG 2023

Powrót do informacji o programie

Program festiwalu

Zapraszamy na moc atrakcji, którą w tym roku oferuje blok RPG na Kapitularzu!

RPG 1: Niekończąca się opowieść 📜

Chcesz żeby twoje erpegowe przygody były jak najciekawsze? W czasie prelekcji w erpegowym bloku „Niekończąca się opowieść” dowiesz się jak to zrobić! To cykl pogadanek na temat dobrego grania, które przydadzą się zarówno mistrzom gry, jak i graczom! W programie porady o improwizacji i kreatywnym podejściu do swojej roli na sesji RPG, ciekawe metody budowania fabuł oraz postaci, a przede wszystkim – przepis na to, jak z grupy obcych sobie ludzi stworzyć drużynę poszukiwaczy przygód, która wspólnie buduje niesamowite sesje!

RPG 2: Orient Express 🚂

Nużą cię twoje obecne sesje RPG i potrzebujesz odrobinę egzotyki? Przyjdź na prelekcje erpegowego bloku „Orient Express”! Oferujemy podróż po obcych krainach i czasach! Posłuchaj o tym, jak kształtowało się nasze hobby w różnych miejscach na świecie, poznaj inspirujące motywy z historii i popkultury, a na koniec – wyjdź poza swoją strefę komfortu i naucz się nowych, nieznanych ci wcześniej, systemów i sposobów grania w erpegi!

RPG 3: Autostopem przez galaktykę 🌠

Wolisz podejście praktyczne od siedzenia i słuchania prelekcji? Erpegowy blok „Autostopem przez Galaktykę” jest właśnie dla ciebie! Więc weź ze sobą ręcznik … albo lepiej wyobraźnię i przyjdź na erpegowe warsztaty, których w tym bloku znajdziesz mnóstwo! Niezależnie od tego, czy chcesz poprawić swój warsztat gracza albo MG, czy nauczyć się budować bogate światy i niezapomniane postacie – znajdziesz tu coś dla siebie! Ale to nie wszystko! W tym bloku będzie też sporo paneli dyskusyjnych z ciekawymi gośćmi, w czasie których możesz zadać pytania albo samodzielnie wypowiedzieć się na interesujące cię tematy!

Przygotowanie vs improwizacja 🥊

W sobotę o 13 (czyli prawie w samo południe 😸) dojdzie do epickiego starcia dwóch podejść do prowadzenia sesji RPG. Nasi goście staną po stronie improwizacji albo przygotowania do sesji i rozpoczną dyskusję, aby raz na zawsze ustalić zwycięzcę tego wiecznego sporu! Która ze stron wygra? Przekonacie się już 2 września na Kapitularzu!

Sesje RPG 🎲

Dla ludzi spragnionych sesji RPG mamy ciekawą ofertę. Ponad 50 sesji (w sumie ponad 160 godzin!) w ponad 30 różnych systemów! Dodatkowo, na samym konwencie będzie jeszcze więcej miejsc, w których będziecie mogli zagrać ze znajomymi albo szukając graczy przez ogłoszenie w punkcie info. Gdy dodamy do tego możliwość organizacji nocnych sesji, to może się okazać, że przesiedzicie cały konwent grając w erpegi! 😍

Powrót do informacji o programie

Program festiwalu