PROGRAM

23-25.09.

.2016

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym programem Festiwalu!

Trzonem Kapitularza jest 12 nitek programowych:

Blok Literacki
Blok Popularno​naukowy
Blok popkulturowy
Blok Horroru
Blok RPG
Blok komputerowy
Blok Mangi i Anime
Zlot fanów "Gry o Tron"
TrekSfera
Sala kreatywna
Blok LARP
Blok Dziecięcy
Aula
VR na Kapitularzu
Świat Iluzji
Dawne komputery i gry
Nocna Straż
Pandemia - Gra Konwentowa
Druk 3D
Nagroda Kwazar
Gry Muzyczne
Turnieje gier planszowych

Zostań Twórcą Programu

Chcesz współtworzyć Kapitularz? Czy jesteś prelegentem-weteranem, czy też nowicjuszem, z nami przygotowanie Twojego punktu programu jest proste, szybkie i przyjemne. Jeżeli nie jesteś jeszcze zdecydowany co do właściwej natury swojej prelekcji – serdecznie zapraszamy do naszej

Bazy Twórców Programu

Łódzki Port Gier

„EŁPeG” to jedna z największych w Polsce impreza, na której cyklicznie spotykają się miłośnicy gier planszowych i bitewnych z całego miasta, podczas każdej ze swych codwumiesięcznych iteracji gromadząca powyżej tysiąca ludzi.

Dzięki współpracy z Łódzkim Portem Gier, w specjalnej strefie niewymagającej kupna wejściówki przez cały czas trwania festiwalu można będzie można grać w planszówki i bitewniaki – tak własne, jak i w te znajdujące się w zbiorach organizatora. Co więcej – w prowadzonej przezeń Akcji Grywalizacja zdobywać można osiągnięcia, notowane w systemie internetowym.

Mocne Granie Nocne

Tradycją Kapitularza jest już Mocne Granie Nocne - dwie noce wypełnione sesjami RPG. Z piątku na sobotę oraz z soboty na niedzielę Mistrzowie Gry poprowadzą dla Was specjalnie przygotowane na Kapitularz, spędzające sen z powiek scenariusze.

Zlot Fanów Gry o Tron

Częścią tegorocznego Kapitularza jest także ogólnopolski Zlot Fanów Gry o Tron (skądinąd znanej także jako Pieśń Lodu i Ognia). Dotychczas obecny na wrocławskich Dniach Fantastyki, oznacza liczne prelekcje oraz inne atrakcje związane z Waszą ukochaną serią książek oraz serialem.

TrekSfera

Na Kapitularzu odnajdą swoje miejsce również fani Star Treka – ci od lat wierni maksymie "Live long and prosper", jak i ci, którzy dopiero rozpoczynają przygodę w tym rozległym uniwersum. Będą czekać na was prelekcje, atrakcyjne konkursy i niezastąpiona atmosfera!

Cosplay

Na żadnym konwencie nie może oczywiście zabraknąć konkursu dla cosplayerów! Jeżeli chcecie pokazać nam swoją interpretację Jinx, Mettatona lub Ezio Auditore da Firenze – a może postać własnego pomysłu? – serdecznie zapraszamy do udziału! Wypełnijcie formularz, a dalej wystarczy już tylko chwycić za narzędzia i rwać się do dzieła!

Regulamin