MICHAŁ GOŁKOWSKI

Michał Gołkowski tak pisze o sobie:
Rocznik 1981, relatywnie duży przebieg, ale za to bezawaryjny i bezwypadkowy. Napęd na cztery koła, turbo, klimatyzacja i bogaty pakiet wyposażenia wnętrza.
Pisarz oraz poliglota. Z wykształcenia lingwista, z zawodu tłumacz symultaniczny, z zamiłowania historii wojskowości i antropologii kultury.Najszybsze pióro polskiej fantastyki. Debiutował w nie tak znów odległym 2013 roku książką „Ołowiany Świt”, od tego czasu zasypując wydawnictwo iście hurtową ilością co najmniej dwóch-trzech książek rocznie. Wciąż poszerzający się zakres jego tematów krąży pomiędzy tematyką wojenną, thrillerem psychologicznym, groteską, powieścią grozy, historią oraz wręcz rasowym, krwistym fantasy.

Zapoczątkowane cykle to m.im. seria „S.T.A.L.K.E.R.” (osadzona w uniwersum bestsellerowej gry pod tym samym tytułem), „Komornik” (dystopijna wizja świata po biblijnej apokalipsie), „Stalowe Szczury” (cykl o czasach Pierwszej wojny Światowej z lekką nutą fantazji), „Siedmioksiąg grzechu” (rasowe, mięsiste fantasy heroiczne w całym wachlarzu epok historycznych) oraz trylogia „Sybirpunk” (dystopijna, bandycko-kryminalna wizja Rosji w niedalekiej przyszłości)
Niezrównany prelegent i mówca, potrafiący bez zająknięcia i powtórzenia poprowadzić godzinny wykład o praktycznie dowolnej tematyce – od formowania się organizacji przestępczych we wczesnym okresie poradzieckim, wstecz aż do technik oblężniczych starożytnego Babilonu.
Brany prosto z salonu, pierwszy właściciel, brak ukrytych opłat.
Okazja jakich mało!