O NAS

Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz to odbywająca się od 2012 roku impreza jednocząca w kolejnych swoich edycjach coraz więcej uczestników z całego kraju. Kapitularz to 3-dniowe wydarzenie o charakterze popkulturowym, przybliżające osobom biorącym w nim udział świat szeroko pojętej fantastyki znanej z literatury, filmu czy gier.

Edycja 2022

W dniach 02–04 września 2022 r. Fundacja Fantastyczne Inicjatywy organizuje dziesiątą edycję Kapitularza. Będzie na Was czekać ponad 30 fantastycznych atrakcji, zaprosimy ponad 30 gości oraz zorganizujemy 400 godzin programu. O wszelkich nowościach będziemy informować was na naszym profilu facebookowym!

Kapitularz 2022 da uczestnikom możliwość poznania, doświadczenia a nawet tworzenia popkultury związanej z fantastką poprzez bogaty program merytoryczny:

  • spotkania z autorami książek, twórcami filmów, wykładowcami akademickimi oraz autorytetami w dziedzinie fantastyki,
  • ekspozycje, wystawy dzieł popkultury, pokazy artystyczne i koncerty,
  • warsztaty literackie, czytelnicze i artystyczne, dające uczestnikom możliwość rozwoju w różnych dziedzinach kultury.

Fantastyczna lokalizacja

Festiwal odbędzie się w Łodzi w budynku Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego, przy ul. Pomorskiej 171/173. Będzie to trzecia edycja odbywająca się w tym budynku. Obiekt jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, oraz stwarza wszelkie niezbędne warunki do przeprowadzenia programu, w tym atrakcji zewnętrznych.


Fantastyczna ekipa