O nas

Kapitularz jest łódzkim festiwalem fantastyki, w aktualnej formie odbywającym się od 2012 roku, organizowanym przez fundację Fantastyczne Inicjatywy. Impreza jednoczy co roku coraz więcej miłośników fantastyki z całego kraju – od 700 osób u swego początku, przez 1200 w roku 2014, aż po 1700 w poprzedniej edycji!

Zgroza, horror, urban fantasy – tak najlepiej podsumować motyw przewodni Kapitularza. Choć jednak pierwszym skojarzeniem może być twórczość Lovecrafta, Gaimanna i Kinga, Kapitularz to także cyberpunk, steampunk, klasyczne fantasy magii i miecza, space opera, słowem – Fantastyka przez duże F rozbita na dwanaście obszernych nitek programowych. To odwiedzający nas co roku liczni goście, tacy jak Andrzej Pilipiuk, Anna Kańtoch i Marcin Przybyłek.

Jesteśmy docenianym już niejednokrotnie wydarzeniem kulturalnym, tak w mediach silnie związanych z fantastyką, jak i poza nimi – w łódzkim konkursie „Plastry Kultury” otrzymaliśmy od mieszkańców miasta drugą nagrodę w kategorii „wydarzenie literackie roku”!

Wreszcie zaś, Kapitularz 2016 to zmiany. Wraz z przeniesieniem imprezy na Wydział Nauk Geograficznych UŁ – w samo serce Łodzi – staliśmy się imprezą większą i bardziej dostępną niż kiedykolwiek!