Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz

to odbywająca się od 2012 roku impreza, jednocząca w kolejnych swoich iteracjach coraz więcej miłośników fantastyki z całego kraju - od 700 osób u swego początku po 1700 w roku 2015.

Jest to przedsięwzięcie fundacji Fantastyczne Inicjatywy, stawiającej sobie za cel propagowanie nowatorskich rozwiązań w dziedzinie kultury, doceniane już niejednokrotnie jako wydarzenie kulturalne, tak w publicystyce okołofantastycznej, jak i poza nią – w łódzkim konkursie Plastry Kultury otrzymaliśmy od mieszkańców miasta drugą nagrodę w kategorii wydarzenie literackie roku.

Data i Miejsce

Tegoroczny Kapitularz odbywa się już w dniach 23 - 25 września!

Gdzie?

Tegoroczny Kapitularz odbywa się w dwóch miejscach w centrum Łodzi:

  • W budynku Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego (ulica Narutowicza 88, wejście od ulicy Kopcińskiego)
  • W budynku Wydziału Filozoficzno-Historycznego Uniwersytetu Łódzkiego (ulica Kamińskiego 27a)

Mapki oraz szegółowe informacje są dostępna na podstronie.

Kapitularz dzieli się na dwie części – bezpłatną oraz płatną.

W części bezpłatnej odbywa się część pokazów, znajduje się tam także stoisko Łódzkiego Portu Gier oraz strefa dla dzieci.

Zakup wejściówki uprawnia do wejścia do części płatnej, w której znajduje się większość atrakcji – spotkania, prelekcje oraz konkursy znaleźć możemy właśnie tam.

Akredytacja pełna (trzydniowa – piątek, sobota i niedziela) – 50zł.

  • piątek – 20zł
  • sobota - 30zł
  • niedziela – 20zł

Zniżki liczone są od pełnej ceny akredytacji. Zakupu akredytacji można dokonać wyłącznie podczas trwania konwentu. Nie będzie możliwości płatności kartą za akredytację.

Zniżki

Twórcy programu

  • za prowadzenie jednego punktu programu – 30% zniżki od ceny pełnej akredytacji
  • za prowadzenie dwóch punktów programu – 60% zniżki od ceny pełnej akredytacji
  • za prowadzenie trzech i więcej godzin programu – 100% zniżki od ceny pełnej akredytacji

Dzieci i osoby niepełnoletnie

Dzieciom do 6 roku życiu wchodzące na Kapitularz z opiekunem przysługuje darmowa akredytacja.

Zniżki dla Igorów

Każdy Igor za wypracowanie co najmniej 3 godzin otrzyma koszulkę. Za każde wypracowane 3 godziny Igor otrzymuje zwrot 10 zł od pełnej akredytacji. Zniżki dla uczestników będących jednocześnie Igorami i prelegentami łączą się.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu pod adresem kadry@kapitularz.pl.

Bilety

Wystawcy

W tym roku nie zapominamy o strefie wystawienniczej. Tak, jak w latach ubiegłych będzie można znaleźć tam towary związane z fantastyką, grami planszowymi, komputerowymi oraz RPG, różne gadżety odnoszące się do seriali, mang czy anime oraz wiele, wiele innych.

Osoby zainteresowane wystawieniem swojego stoiska podczas Łódzkiego Festiwalu Fantastyki Kapitularz 2016 prosimy o kontakt z Maćkiem Trendą. Na adres email: maciej.trenda@kapitularz.pl prosimy nadsyłać zgłoszenia zawierające dane firmy lub osoby zgłaszającej, ilość ławek do zagospodarowania oraz kontakt numer telefonu i adres mailowy osoby kontaktowej.

Nocleg

Na Kapitularzu przewidziane są sale noclegowe, jeżeli zaś śpiwór, karimata i towarzystwo konwentowiczów nie do końca wam odpowiada – trzeba będzie zorganizować noce we własnym zakresie.

Patroni honorowi

Partnerzy

Patroni medialni