Cosplay2019

Konkurs strojów – cosplay

Na tegorocznym Łódzkim Festiwalu Fantastyki Kapitularz zapraszamy na konkurs i galę Cosplay. Organizuje go dla nas ponownie firma Zula Costumes.

Czym jest cosplay?

Cosplay to przebieranie się za konkretną postać, na przykład bohatera filmu, komiksu, ilustracji, gry. Często związane jest nie tylko z noszeniem kostiumu, ale też odwzorowywaniem zachowania, mimiki, sposobu poruszania się czy tonu głosu.

 W niektórych krajach cosplay ma status sportu artystycznego. I chociaż w Polsce wciąż wykonywany jest amatorsko, odbywają się u nas eliminacje do czterech różnych mistrzostw Europy, wysyłające uczestników na finały do Holandii, Francji, Wielkiej Brytanii oraz Portugalii, a także eliminacje do mistrzostw świata w Chinach. Nasi reprezentanci często takie zmagania wygrywają, wyróżniając się piękną techniką, dobrym odwzorowaniem strojów oraz ciekawymi prezentacjami scenicznymi.

Jury

Natalia i Mateusz – Studio Zahora

Małgorzata „Margaret” Janikowska

Luiza Bobrowska

Relację z konkursu oraz fotostudio przygotuje Michał „Larry” Ciechanowicz z MLC Foto

Zgłoszenia

Zapraszamy do zgłaszania strojów poprzez formularz dostępny na stronie:

Formularz zgłoszeń solo

Formularz zgłoszeń grupowych

Regulamin konkursu – LINK

Edycja 2019 – co nowego?

Z rzeczy wyjątkowych na Kapitularzu ponownie pojawi się kategoria debiutów, z zupełnie odrębną nagrodą. To zachęta dla wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił.

Dla wszystkich uczestników konkursu organizujemy foto-studio, gdzie będziecie mogli zrobić sesję zdjęciową. Zdjęcia udostępnimy chętnym, którzy zgłoszą się do nas po Festiwalu!

Pula nagród ponownie wynosi 5000 zł.

Dalsze informacje wkrótce